Düğün Fotoğrafçısı mı Arıyorsunuz?

No Comments

Düğün Fotoğrafçısı günümüzün popüler işi, bir o kadar da sıkıntılı ve dikkat edilmesi gereken bir sektör. Evleniyorsunuz, fotoğrafçı arayışınız var, bütçeniz belli ve bu bütçeye göre iyi bir çekim yaptırmak istiyorsunuz. 

Arkadaşlar öncelikle nelere dikkat etmelisiniz, kiminle ne görüşmelisiniz iyi tartın, “Düğün Fotoğrafçısı” demek gelişi güzel bir insanla çalışmak demek değildir. Öncelikle şunları size hatırlatmama izin verin lütfen ;

  • Düğün Salonu : 3000-7000 TL Arası
  • Gelin Arabası Masrafı : 500TL
  • Kuaför/Çiçek vs : 1000 TL

Şimdi Bu tutarlar aşağı yukarı bu şekilde ve sizler gözünüz kapalı veriyorsunuz bu paraları, ve hepsi gelip geçici şeyler tek kalıcı bir konu var o da çekilen Fotoğraflar.. ve nedense en sona bırakılıp en düşük bütçe ile en iyisi isteniyor. Yapmayın! Dürüst olun diğerler masraflardan kısın ve adam gibi bir firma ile çalışın.

Düğün Fotoğrafçısı Arayışınızı firmalar ile yapın, firma olması, adresinin belli olması, kiminle nasıl çalışacaksanız her şeyi konuştuğunuz birisi muhakkak olsun. Sözleşme yapan sizin ne istediğinizi anlayan ve hatta yol gösteren birilerine ihtiyacınız var. Dikkat edin, mutsuz, üzgün olmayın. Paranızı çöpe atmayın.

Sormanız Gereken Sorular?

1- Düğün Fotoğrafçısı Olarak NE TÜR ÇEKİMLER YAPIYORSUNUZ?

Fotoğraf ile veya video ile tüm gün düğün belgeseli, dış mekanda belirlenen yaklaşık iki saatlik ya da6 saatlik gelin-damat portre fotoğraf çekimi, düğünden sonra gelinliğinizi ve damatlığınızı dilediğiniz gibi kirlettiğiniz, parçaladığınız ???? “Trash the Dress” çekimi gibi birçok farklı seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Bunun için düğün fotoğrafçılarının jargonuna hakim olmanızı ve ona birlikte neler yapabilirizi sormanız da fayda var.

Düğün Çekimi / Nişan Çekimi / Save The Date / Trash The Dress

2- ÇEKİM MEKANLARINIZ NERELER? BİZİM TERCİH ETTİĞİMİZ MEKANDA ÇEKİM YAPIYOR MUSUNUZ?

Bulunduğunuz şehirde ya da çekim yaptırmak istediğiniz şehirde düğün fotoğrafı çektirebileceğiniz dış çekim mekanları için bir araştırma yapmanız sizler için en iyisi olacaktır. Düğün günü çekim yapılacak ise güzergahınıza en uygun lokasyona sahip olanı seçmeniz o gün işlerinizi kolaylaştıracaktır. Herşeyi göze almak için kesinlikle “Düğün Fotoğrafçınızın” tecrübelerinden faydalanın.

3- ÇEKİME KATILDIĞINIZ KİŞİ SAYISI VE ÇEKİMLERİN HAFTA İÇİ VEYA HAFTA SONU OLMASI FİYATA YANSIYOR MU?

Unutmayın! İki fotoğrafçı her zaman bir fotoğafçıdan iyidir :). Bu sayede daha fazla an ve farklı açılardan fotoğraflar yakalanır, çekimler daha hızlı ilerler ve elinize daha fazla fotoğraf geçer. Elbette bunun bir bedeli olması gerekiyor. Bizde bu bedel en minimum haldedir ???? Benden duymuş olmayın ama hafta içi çekimleri için daha hesaplı diyorlar, nedeni en çok sizi ilgilendiriyor aslında ????

4- ÇEKİMLERDE HANGİ EKİPMANLARI KULLANIYORSUNUZ?

Düğün Fotoğrafçısı Çekim esnasında ışık, yansıtıcı (reflektör), tripod ve Profesyonel farklı lensler kullanılıyor olması çekimlerin daha sağlıklı sonuçlar vermesi açısından evet önemli. Tek bir makina ve lens ile çekimler çok standart olacaktır. Satın alacağınız hizmeti de iyi gözden geçirin derim. Ayrıca kullanılacak fotoğraf makinesinin 18 megapiksel ve üzerinde olmasını tercih etmeniz uygun olacaktır.

5- ÇEKİMLER SIRASINDA NE TÜR AKSESUARLAR KULLANABİLİRİZ?

Çekimler sırasında gözlük, maske, balon gibi aksesuarlar kullanan fotoğrafçılar da var, bu işe hiç girmeyip aksesuar seçimini tamamen size bırakanlar da, biz seçimin büyük bir kısmını müşterimize bırakanlardanız, nedeni basit, sadece siz evlenmiyorsunuz, düşünsenize her çiftin isteklerini biz karşılıyoruz gibi bir söz sizlere verelim! Kocaman bir yalan olur herşey, çünkü hayal gücü oldukça yüksek bir milletiz ????

6- ÇEKİM SIRASINDA YANINIZDA YEDEK BİR FOTOĞRAF MAKİNASI DA OLACAK MI?

Evet, birçok fotoğrafçının yanında yedek lensler oluyor; fakat ana makinada bir sorunun çıkması halinde o günün iptal olması an meselesi olduğundan yanlarında yedek bir gövde getirdiklerinden emin olun derim!

7- ÇEKİLEN TÜM FOTOĞRAFLARI MI TESLİM EDİYORSUNUZ; YOKSA BELLİ BİR SAYIDA SINIRLIYOR MUSUNUZ?

Bazı fotoğrafçılar o gün kaç tane fotoğraf çekildiyse- ki bu bazen iki bin tane bile olabiliyor- hepsini teslim ediyor, bazıları ise kendi belirledikleri bir sayıda fotoğrafı size veriyor. Biz sizin mutluluğunu ön planda tutuyoruz. Siz hangisini istiyorsunuz? Cevabınızı karşılıyoruz ????

8- FOTOĞRAFLARI TAB MI EDİYORSUNUZ, DVD FORMATINDA MI TESLİM EDİYORSUNUZ?

Teknoloji ne kadar gelişse de risk her zaman var. DVD halindeki fotoğraflarınıza bir zarar gelmesi ihtimaline karşı, fazla bir meblağ ödemeden 10x15cm tab edilmiş hallerini de albümlerde saklayın derim. Bunu bizlerden satın alabilirsiniz.

9- ALBÜM VE BASKI KALİTELERİNİZ NASIL? ALBÜM PAKETLERİNİZ NELER VE FİYATLARI NEDİR?

Kağıt cinsi, çözünürlük, renklerin baskısı vs. gibi konularda tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için albüm örneklerine ve baskı kalitelerine mutlaka bakın. Bazı fotoğrafçılar düğün albümleri için birkaç kalite ve fiyat örneği sunuyor. Kaçar tane cep albümü, aile albümü, katalog albüm teslim edeceklerini ve ebatlarını öğrenin.

10- FOTOĞRAFLAR HAM MI İŞLENMİŞ Mİ OLUYOR? NE ZAMAN TESLİM EDİYORSUNUZ?

Fotoğraflarınızın photosoplu mu; yoksa işlenmemiş mi teslim edileceğini öğrenin. Özel bir talebiniz varsa belirtin. Bazı fotoğrafçılar tamamını ham, bazıları ise seçtiğiniz belli miktarda fotoğrafı photosoplu, geri kalanını ham teslim ediyor.

Yazılımsal Çözümler, Website Tasarımları, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Pazarlaması, E-posta Pazarlaması ve Dijital Pazarlama gibi farklı alanlarda çalışıyoruz.

Hakkımızda

Müşterilerimizin birkaç önemli alanda harika sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaya odaklanan dijital bir pazarlama şirketiyiz.

Ücretsiz fiyat teklifi isteyin

Rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile, web sitelerinin organik arama puanlarını büyük ölçüde artırmalarına yardımcı olmak için en yüksek sıralamada rekabet edebilmek için profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

Haber bültenimize abone ol!

Makaleler

Tümü Görün

Leave a Comment