Pi3 Medya | E-Ticaret Danışmanı | Sosyal Medya Danışmanı | E-Ticaret Danışmanlığı
E-ticaret danışmanı konusunda sizlere konusunda uzmanı olan personellerimiz ile destek vermekteyiz. Sosyal Medya yönetimi ve dijital pazarlama konusunda da kaliteli hizmet vermek için buradayız.
e-ticaret danışmanı, danışmanlığı, sosyal medya yönetimi, facebook reklam verme, instagram reklam verme, e-ticaret paketleri, dijital pazarlama, ürün fotoğrafçısı, google adwords uzmanı, google reklam, site yönetimi, kurumsal website tasarımı
12795
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-12795,page-child,parent-pageid-12937,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-2.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Site Kurulumu, Süreçleri ve Raporlamaları

Yeni bir e-ticaret sitesi açanlar ya da e-ticaret sitelerine yeteri kadar ilgiyi göstermeyen işletmeler, satışlarında istedikleri verimi alamamaktadırlar. Bu noktada araya e-ticaret danışmanlığı hizmeti veren firmalar ya da bireyler girmektedirler. Sizlerin eksik olduğu noktaları aktarmakta, hangi stratejileri uygulamanız gerektiğine dair püf noktaları göstermekte ve sitenizde yapılmakta olan yanlışları ortaya çıkarmaktadırlar.

Siteniz için hangi çalışmaları yapıyorsunuz?

Öncelikli konu siteniz ile ilgili yaptığınız çalışmaların neler olduğudur. E-ticaret sitesini bugün cebinde 2000 $ ‘ı olan herkes açabilir ancak sitenin sadece açılması nihai tüketicinin geleceğinin garantisini vermez. Eğer büyük ve bilindik bir marka iseniz arama motorlarında markanız aranarak zamanla sitenize gelecek olan kullanıcı trafiği olacaktır. Fakat bilinmeyen bir marka iseniz ve rekabet gücü fazla olan ürünleri satıyorsanız, yapmanız gereken bir çok çalışma bulunmaktadır.

qode interactive strata e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı people

Yapacaklarımız

E-ticaret danışmanlığı hizmetimizle e-ticaret yapan veya yeni başlayacak olan firmalara e-ticarette doğru adımların nasıl atılacağını, e-ticarette kazanmak için neler yapılacağını, düşük maliyetle çok satışı nasıl yakalarız? vb birçok konunun yolunu gösteriyor ve takip ediyor olacağız.

Günümüzde artık her kobi veya esnaf e-ticaret yapmak istiyor. Ancak duyduğu hikayeler sayesinde büyük hayallerle e-ticarete atılıp hüsrana uğrayanların sayısı bir hayli fazla. Neden böyle oluyor? sorusuna da cevap veriyor olacağız.

E-ticaret çok kolay ve bedava gibi görünen ancak tam aksine basite alınmaması gereken, tüm adımların itina ile atılması ve azda olsa yatırım yapılması gereken bir ticaret şeklidir.

E-ticarette başarılı olmak istiyorsanız mutlaka e-ticaret uzmanı ile çalışmanızı öneririz. Eğer bünyenizde e-ticaret uzmanı çalıştıracak bütçeniz yoksa danışmanlık hizmeti almanız daha kârlı olacaktır.

E-ticaret danışmanlığı hizmeti almanız size hem zaman kazandıracak, hem daha az maliyetle kısa sürede başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Süreçler

E-ticaret projeniz için kendinize ait yazılım ekibiniz yoksa veya e-ticaret sitesi için ayırdığınız bütçe bir kaç yüz bin tl değilse, büyük bir ihtimal piyasadaki hazır e-ticaret yazılımlarından birini kullanacaksınız.

E-ticaret uzmanı olarak birçok e-ticaret sitesine destek verdik. Her birinin farklı altyapılar kullanmasından dolayı, piyasada bulunan birçok e-ticaret altyapısını tanıma fırsatı yakaladık. Bu tecrübemizi e-ticaret sitesi kurmak isteyen veya mevcut altyapısını değiştirmek isteyenlerle paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Süreçleri karşılıklı belirleyerek ilerliyoruz.

qode interactive strata e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı tabsimage
qode e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı 3images02

Hızlı ve Çözüm Odaklı Destek

Sizleri desteksiz ve bilgisiz bırakmıyoruz. Gerek raporlamalar ile gerekse iletişim kurarak sizleri de yaptığımız işlerden bilgilendiriyor ve karşılıklı anlaştığımız günlerde toplantılar yapıyoruz. 

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Kurulumu, İçerik Girişi, Yönetimi, Reklam Planlaması, Müşteri Kitle Analizi, Planlamalar ve Raporlamalar

E-Ticaret Paketleri

Bütçenize göre hareket ediyoruz. Size en uygun olanı seçip yolumuzu çiziyoruz. Size sadece aklınızdakileri aktarmak kalıyor

Ürün ve Site Yönetimi

Websitenize Ürünler mi Girilecek? Girilen ürünlere kampanyalar mı düzenlenecek? Hangi ürün nasıl satılacak? Bize bırakın.

İçerik Yönetimi

Ürünlerinizi nasıl tanıtacaksınız? Blog ve dış mecralarda nasıl yol izleyeceksiniz? SEO uyumlu içerik düzenlemeler bizim işimiz.

Reklam Yönetimi

Dijital pazarlama tarafında hiç kuşkunuz olmasın, Google İş Ortağı olarak sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Ekibimiz sizinle.

Kullanıcı Alışkanlıkları ve Tasarım

Websitenizde tasarımsal olması gerekenleri ve kullanıcı alışkanlıklarını sizler paylaşıyor ve uygulanması için firmalar ile görüşüyoruz.

XML Entegrasyonları

Birden fazla ürünü toplu olarak güncelleme ya da firmalardan alınan XML entegrasyonlarını da yapıyoruz.

Ürün Çekimi

Katalog, E-ticaret veya Broşür Gibi Tanıtım/Satış Yapabilmeniz İçin Ürünlerinizi En İyi Şekilde Göstermeniz Gerekiyor.

Ödeme Sistemleri

E-Ticaret Sitenizde kullanabileceğiniz ödeme sistemlerini araştıyor size sunuyoruz. Hangisini isterseniz onu entegre ediyoruz.

Diğer Önemli Konular

SEO, Web ve Veritabanı, Trafik Limiti, Kampanya, Kargo vb

Arama motoru optimizasyonu (SEO) Google başta olmak üzere, arama motorlarından sitelerine sağlanacak olan kullanıcı trafiği için yapılmakta olan çalışmalardır. E-ticaret siteleriniz arama motorlarının istekleri doğrultusunda dizayn edilmekte, kullanılan içerikler, ürünlerinize girmiş olduğunuz başlıklar, açıklamalar ve kelimeler ürünlerinizin aratma doğrultusunda yapılmaktadır. Özellikle sitenizin ana sayfasında yapılan seo analizleri ile en etkili çözümler üretilmektedir. Arama motoru optimizasyonu genel olarak arama motorları doğrultusunda sitelerin oluşturulması ve sürekli güncel ürünler ile birlikte içeriklerin sitelerinize sağlanması ile oluşturulmaktadır. Bunların dışında arama motorlarının sahip oldukları bir çok algoritmaya uygun çalışmalar da yapılmaktadır.

E-ticaret sitesinde bulunan görselleriniz hostingde ve bilgileriniz database de barınmaktadır. Eğer çok fazla ürün ve görselleriniz varsa belli bir alandan sonra karşınıza hosting alan sıkıntısı çıkabilir. Baştan bunu görüşmeniz faydalı olacaktır.

Siteniz her ziyaret edildiğinde sayfadaki data transferi kadar size sunulan bandwith limitinden düşecektir. E-ticaret kullanıcıları bir ürünü almadan önce defalarca inceler, araştırır ve daha sonra alırlar. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda bir süre sonra bandwith maliyetleri karşınıza çıkmaya başlayacak. E-ticaret sitesini almadan önce bandwith limitinin yüksek veya sınırsız olmasına dikkat ediniz.

Ürünlerinizin varyasyonları olabilir. Mesela renk, ebat, numara vb. gibi. Her bir varyasyona özel fotoğraf, stok miktarı, kargo desi, ürün açıklaması ve ayrı fiyat girebilmeniz daha iyi olacaktır.

Kullandığınız e-ticaret sitesi (Altyapı) kargolarla birebir entegreli çalışıyorsa iyidir. Müşterileriniz kargom nerede özelliği ile kargolarını takip edebilirler.

Kampanyalar e-ticarette satış için etkilidirler. Bazen ürün bazlı kampanyalar, bazen sepet bazlı kampanyalar düzenlemek isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz e-ticaret sitesinin kampanya yönetimi ne kadar genişse o kadar iyi olacaktır.

Birden fazla ürünü toplu olarak güncelleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Örneğin tüm ürünlerin stoklarını 10 artırmak isteyebilirsiniz. Kullandığınız e-ticaret sitesi gelişmiş filtre seçeneklerini ile buna izin veriyorsa kolay olacaktır. Değilse tüm ürünleri tek tek düzenlemek işkenceye dönüşebilir.

Birçok e-ticaret altyapı sağlayıcıları sınırsız ürün ve kategori ekleme imkanı tanırlar. Ancak bazı firmalar satış stratejisi olarak ucuza satıp bir süre sonra ürün ekleme hakkınız bitti bahanesiyle paket yükseltmeye yönlendirebilirler.

Bazı ürünler vardır ki birden çok kategoride göstermek istersiniz. Mesela Ayakkabı kategorisinde ki bir ürünü Erkek ayakkabılar kategorisinde ve Fırsat Ürünleri kategorisinde de göstermek isteyebilirsiniz. E-ticaret sisteminin bir ürünü çoklu kategoride göstermesine dikkat ediniz.

 • wordpress site yapımı e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret14 2wordpress site yapımı e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret14 1
 • Woocommerce e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret13 2Woocommerce e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret13 1
 • T-soft e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret12 2T-soft e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret12 1
 • Ticimax e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret11 2Ticimax e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret11 1
 • Shopify e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret10 2Shopify e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret10 1
 • RGS Yazılım e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret9 2RGS Yazılım e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret9 1
 • Proticaret e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret8 2Proticaret e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret8 1
 • Platin Market e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret7 2Platin Market e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret7 1
 • Opencart e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret6 2Opencart e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret6 1
 • Magento e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret5 2Magento e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret5 1
 • Drupal Commerce e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret4 2Drupal Commerce e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret4 1
 • cs.cart e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret3 2cs.cart e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı E ticaret3 1
 • ideasoft e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı Eticaret2 2ideasoft e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı Eticaret2 1
 • Bilginet e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı Eticaret1 2Bilginet e-ticaret danışmanlığı E-Ticaret Danışmanlığı Eticaret1 1

Destek İsteyin, Sizlere En Kısa Zamanda Geri Dönüş Yapalım.