En Büyük Adwords Reklamverenleri Kimler? [İnfografik]

No Comments

En Büyük Adwords Reklamverenleri Kimler? [infografik]

Google 2011 son çeyrek mali verilerini yeni açıklamıştı, Firma tarafından açıklanan verilere göre Adwords hizmetlerinden ciddi oranlarda büyümeler var. 31 Aralıkta sona eren 4. çeyrekte paralı reklamların tıklamalarının geçen senenin aynı çeyreğine kıyasla %34 daha fazla artış gösterdiği görülmektedir. Peki Bu ciddi adwords reklam gelirlerinde en çok kimin payı var?

Arama motoru pazarlama şirketi Wordstream milyonlarca anahtar kelime veritabanına bakarak Google’ın reklamverenlerin anahtar kelime veritabanını derleyerek ciddi verilere ulaştı. Bu sonuçların yanında yer alan reklamverenler tarafından ödenmesi gibi 2011 yılı 10 milyon arama sorgularının yanı sıra ortalama tıklama-başı-maliyet fiyatları belirlendi.

Şirketin çıkardığı infografik sonuçlarına göre;

Google’ın en büyük reklamvereni, adwords reklamlarına 59,1 milyon dolar harcayan ev geliştirme zinciri Lowe’s. İkinci sıradaki ise 55,2 milyon dolar ile dünyanın e-ticaret devi Amazon var.

10 farklı sektörde farklı infografikler ile işte en çok Adwords’e para harcayanlar

Finans ve sigortacılık sektöründe 43.7 milyon dolar ile zirvede statefarm adlı sigorta şirketi var.

adwords-reklamverenler-ifografik-1

E-ticaret sektöründe zirvede Amazon.com 55.2 milyon dolar adwords harcaması yapmış. 2. sırada ise diğer bir dev ebay.com 42.8 milyon dolar harcama ile başı çekenlerden.

adwords-reklamverenler-ifografik-2

Seyahat ve turizm sektöründe ise 40.4 milyon dolar harcama ile zirvede booking.com yer alıyor. 7.68 dolar ile en yüksek tıklama başı ücreti alan kelime “new york hotels”

adwords-reklamverenler-ifografik-3

Üniversiteler, eğitim kurumları kategorisinde ise Phoneıx Üniversitesi 46.9 milyon dolar ile bir eğitim kurumundan beklenenden çok Adwords harcaması gerçekleştirmiş durumda.

adwords-reklamverenler-ifografik-4

Ev geliştirme , Bahçe Aksesuarları kategorisinde Lowe’s 59.1 milyon dolar harcama yaparak Google’a en çok ödemeyi yapan reklamveren konumundadır.

adwords-reklamverenler-ifografik-5

Bilgisayar ve elektronik kategorisinde ise Microsoft ve Apple’dan çok daha fazla Adwords harcaması yapan Hewlett Peckard 33.3 milyon dolar adwords yatırımı yapmıştır. Apple 17.9 milyon, Microsoft ise 16.3 milyon dolar adwords reklam harcaması yapmıştır.

adwords-reklamverenler-ifografik-6

Araba satış siteleri arasında ise en çok harcamayı 21.3 milyon dolar ile cars.com yapmıştır.

adwords-reklamverenler-ifografik-7

İnternet Telekom kategorisinde ise at & at Verizon ve Go Dady’den iki kat daha fazla adwords bütçesi ayırarak bu sektörde adwords reklamına en çok parayı ödeyen firma olmuştur.

adwords-reklamverenler-ifografik-8

Ekonomi & iş dünyasından ise ULINE 35.1 milyon dolar adwords bütçesi ile en çok harcamayı yapan firma konumundadır.

adwords-reklamverenler-ifografik-9

Online Çiçek pazarında ise 1-800-flowers.com 30.8 milyon dolar ile en fazla harcamayı yapan firmadır. CicekSepeti.com bakalım önümüzde ki yıllarda Amazon.com iştiraki ile beraber pazarda konumunu nerelere taşıyabilecek, bu da ciddi merak konusu.

adwords-reklamverenler-ifografik-10

Detaylı inceleme yapmak için Businnessinsider.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: http://sosyalmedya.co/google-en-buyuk-reklamveren/

Yazılımsal Çözümler, Website Tasarımları, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Pazarlaması, E-posta Pazarlaması ve Dijital Pazarlama gibi farklı alanlarda çalışıyoruz.

Hakkımızda

Müşterilerimizin birkaç önemli alanda harika sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaya odaklanan dijital bir pazarlama şirketiyiz.

Ücretsiz fiyat teklifi isteyin

Rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile, web sitelerinin organik arama puanlarını büyük ölçüde artırmalarına yardımcı olmak için en yüksek sıralamada rekabet edebilmek için profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

Haber bültenimize abone ol!

Makaleler

Tümü Görün

Leave a Comment