Hepsiburada Komisyon Oranları

No Comments

E-ticarete giriş yapan pek çok firma hem acil nakit akışını sağlamak hem de internet üzerinden satış yapma psikolojisine girebilmek için pazar yerleri de dediğimiz satış platformlarını tercih etmekte. Bu pazar yerlerinde genel çalışma yöntemi komisyon üzerine kurulu olmakla birlikte ek ücretler de talep ediliyor. Peki bu komisyon oranları ve ek ücretler ne kadar?

Hepsiburada Hakkında

Hepsiburada tartışmasız Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biri. Geçtiğimiz sene içerisinde yaptığı sistemsel değişiklikle satış sitesi olmaktan ziyade bir pazaryeri yapısına büründü.

Diğer pazaryerlerinden farklı olarak sadece satıcılara hizmet vermek yerine Hepsiburada’nın kendisi de bir satıcı olarak platformda yer alıyor. Diğer bir deyişle rekabete girdiğiniz satıcılar arasında Hepsiburada’nın kendisi de var diyebilirim.

Hepsiburada Komisyon Oranları

Hepsiburada pazaryeri komisyon oranları standart bir oran değil. Kategoriye göre değişiklik göstermekte. Bazen kategori yöneticisi ile yapılan özel bir anlaşma ile satıcıya göre dahi değişebilmekte. Ancak bir ortalama almak gerekirse %20- %25 arasında kalıyor diyebilirim.

Mağaza Ücreti

Hepsiburada platformunda yer almak için ekstra bir mağaza ücreti ödemezsiniz. Ancak kabul etmek gerekiyor ki bu ayrıcalığı komisyon oranlarını (nispeten) yüksek tutarak telafi etmekteler.

Son Olarak

Ek olarak bilmenizde fayda var. Hepsiburada tüketici dostu bir firma kültürüne sahip olduğundan satıcı/alıcı arasında yaşanan olumsuzluklarda genellikle alıcının tarafında saf tutmasıyla ünlü diyebilirim. Diğer bir deyişle hatalı bir ürün göndermeniz durumunda yaptırım, telafi bedeli gibi cezalarla karşılaşmanız mümkün.

Yazılımsal Çözümler, Website Tasarımları, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Pazarlaması, E-posta Pazarlaması ve Dijital Pazarlama gibi farklı alanlarda çalışıyoruz.

Hakkımızda

Müşterilerimizin birkaç önemli alanda harika sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaya odaklanan dijital bir pazarlama şirketiyiz.

Ücretsiz fiyat teklifi isteyin

Rekabetçi anahtar kelimeler söz konusu olduğunda bile, web sitelerinin organik arama puanlarını büyük ölçüde artırmalarına yardımcı olmak için en yüksek sıralamada rekabet edebilmek için profesyonel SEO hizmetleri sunuyoruz.

Haber bültenimize abone ol!

Makaleler

Tümü Görün

Leave a Comment